24 esma ile okunan panik atak duası yüzde 100 etkili

24 esma ile okunan panik atak duası yüzde 100 etkili

Panik atak duasının sözleri ve okunma adabı hakkında her şey

Panik atak duası..

24 esma ile okunan ve muazzam tesirlerine sayısız kere şahit olunan çok etkili bir niyazdır. Bu kutsi dua vesilesiyle panik ataktan kurtulup şifa bulan müminlere ait çok sayıda aktarım bulunmaktadır.

Panik atak duası son zamanlarda ortaya çıkmış bir dua olmayıp kadim dua kitaplarında geçen eski bir yakarıştır. Zira her ne kadar panik atak hastalığı çağımızda daha yaygın görülse de aslında bu rahatsızlık ilk çağlardan beri bilinen bir sağlık sorunudur.

Elbette her konuda olduğu gibi panik atak konusunda da İslam alimlerinin tavsiye ettikleri dualar bulunmaktadır. İşte bu etkili dualardan birisi de sizlere sözlerini paylaşacağımız 24 esma ile okunan panik atak duasıdır.

Panik atak duasının sözleri ve okunma adabına geçmeden önce panik atak rahatsızlığı hakkında genel bilgiler vermekte fayda görüyoruz.

Panik atak hastalığı hakkında genel bilgiler

Panik atak rahatsızlığı endişe, kaygı, korku, çaresizlik ve stres gibi olumsuz duyguların kişinin yaşamını sekteye uğratacak düzeyde yoğun yaşanmasıdır.

Panik atak rahatsızlığı kişinin kendisini güçsüz hissetmesine ve çaresiz algılamasına neden olur. Kişiyi kesinlikle mutsuzluğa sürükleyen bu illet nöbetler şeklinde kendisini gösterir.

Nöbet dönemlerinde etkisi güçlenerek ortaya çıkan panik atak rahatsızlığı nöbetin olmadığı normal dönemlerde de kişiyi olumsuz etkilemeye devam eder.

24 esma ile okunan panik atak duası

Panik atak duası besmele-i şerif ile başlar. Ardından ayetel kürsi okunur. Sonra 24 adet esma başlarına “ya” ifadesi getirilerek nida şeklinde terennüm edilir. Duanın en sonunda ise Rad suresi 28. ayeti okunur.

Buna göre duanın tam ve orijinal hali şöyle olacaktır:

Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyum la te’huzühu sinetüv vela nevm lehu ma fis semavati ve ma fil ard men zellezı yeşfeu ındehu illa bi iznih ya’lemü ma beyne eydıhim ve ma halfehüm ve la yühıytune bi şey’im min ılmihı illa bi ma şa’ vesia kürsiyyühüs semavati vel ard ve la yeudühu hıfzuhüma ve hüvel alıyyül azıym”

Ya Sabûr

Ya Rahîm

Ya Selâm

Ya Azîz

Ya Alîm

Ya Lâtîf

Ya Halîm

Ya Kerîm

Ya Hayy

Ya Mücîb

Ya Hakîm

Ya Vedûd

Ya Vekîl

Ya Kaviyy

Ya Metîn

Ya Veliyy

Ya Mâcid

Ya Muktedir

Ya Zâhir

Ya Bâtın

Ya Câmî

Ya Ganiy

Ya Nûr

Ya Rahmân

“Ellezıne amenu ve tatmeinü kulubühüm bi zikrillah e la bi zikrillahi tatmeinül kulub” (amin)

Panik atak duası ile ilgili 3 önemli not

Panik atak duası okuyan kişiler mutlaka doktor desteği de almalıdır. İnşallah bu duanın tesiri ile birlikte tıbbi çözümler çok daha etkili sonuç verecektir.

Duanın okunduğu dönemde Kuran-ı Kerim’den İnşirah, Nas ve İhlas surelerin okunması kişiye manevi güç verecektir.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir