48 Saat Neden Önemli? Son 48 Saat Kritik Uyarısı Yapıldı!

48 Saat Neden Önemli? Son 48 Saat Kritik Uyarısı Yapıldı!

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu 48 saat kritik uyarısı yaptıktan sonra vatandaşlarımız 48 saat neden önemli sorusunun cevabını araştırıyorlar. Bakanlıktan yapılan açıklama sonrasında son 48 saat neden kritik sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Sosyal medyada 48 Saat Hiç Çıkma çağrısı başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu 48 saat kritik uyarısı yaptıktan sonra vatandaşlarımız 48 saat neden önemli sorusunun cevabını araştırıyorlar. Bakanlıktan yapılan açıklama sonrasında son 48 saat neden kritik sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Sosyal medyada 48 Saat Hiç Çıkma çağrısı başlatıldı.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan koronavirüs salgını kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Wuhan’dan başlayarak dünyanın her yerine yayılan koronavirürüsü bugüne kadar binlerce can aldı. Türkiye’ye diğer ülkelere göre geç gelmesine rağmen kısa bir sürede yüzlerce vatandaşımıza etki eden koronavirüsüs için çeşitli tedbirler alınmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtmişti. Bugün Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından yapılan ortak açıklamayla vatandaşlara 48 saat dışarı çıkmamaları konusunda uyarılar yapıldı.

Dün şehirler arası otobüs seferlerinin iptal edileceği haberinden sonra bugünde sokağa çıkmama konusunda uyarılar geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada vatandaşlarımız için önümüzdeki 48 saatin çok önemli olduğu belirtildi. Hal böyle olunca herkes 48 saat neden çok önemli sorusunun cevabını merak ediyorlar.

48 Saat Neden Önemli

Sağlık Bakanı Koca son yaptığı açıklamada “Bugün 1704 yeni tanı kondu. 16 hasta hayatını kaybetti. Bu sonuçlarla can kaybı 108’e, hasta sayısı 7 bin 402’ye ulaştı.” ifadelerini kullandı. Açıklanan rakamlara göre ülkemizde korona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. İtalya ile karşılaştırdığımızda Türkiye çok daha kötü bir tablo çiziyor diyebiliriz.

Bu yayılma hızıyla devam ederse ülkemiz kısa bir süre sonra İtalya’dan daha kötü bir hale gelebilir. Bu durumların yaşanmaması için virüsün etkilerini kontrol altına alabilmek adına Bakanlık 48 saat sınırı koydu. Kısa bir sürede 7 bin kişiye ulaşan hasta rakamlarının önüne geçebilmek için önümüzdeki 48 saatte virüsün kontrol altına alınabilmesi hedefleniyor. Ülkemizde her ne kadar tedbirler alınsa da, solunum yoluyla bulaşabilen virüs toplu alanlarda kısa bir süre içinde yüzlerce kişiye bulaşabiliyor.

Bugün Sivasspor resmi Twitter sayfası üzerinden de taraftarlara #48saathiççıkma çağrısında bulunuldu. Kısa bir sürede yüzlerce RT alan kampanyaya binlerce kişi destek verdi. Önümüzdeki 48 saat boyunca kimse sokaklara çıkmayacak ve normalde açık olan küçük işletmelerde hizmet vermeyecek. Dünya genelinde senarya gitgide kötüye giderken Türkiye’nin bu süreçten en kısa sürede kurtularak durumu kontrol altına alması gerekmektedir. Dünyada tüm dengeleri değiştirecek salgın sonrasında koronavirüs salgınından biran önce kurtulabilmek için gerekli tüm çalışmalar yapılıyor. Sizde önümüzdeki 48 saat evden çıkmayarak bu kampanyaya destek olabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ortak açıklamasıyla önümüzdeki 48 saat evden  çıkmama uyarısı yapıldı.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir