Menu

Afyonkarahisar’da Cevdet Uysal ve Zeliha Uysal çiftine ait olduğunu düşünülen 2 ceset bulundu

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 2 metrelik kuyudan 2 kişinin cansız bedeni çıktı. Cenazelerin 17 gündür kayıp olan Cevdet Uysal (66) ve Zeliha Uysal (64) çiftine ait olduğu düşünülüyor.

Olay, Afyonkarahisar‘ın Dinar ilçesine bağlı Pınarlı köyünde meydana geldi.

Çobanlık yapan Abdullah Korkmaz, bugün keçilerini otlatmak için araziye çıktı. Abdullah Korkmaz, öğleden sonra Yılanlı Dere mevkisi yakınlarında bir sulama kanalına ait kuyunun yakınına dinlenmek için oturdu. Bu sırada çevreden kötü koku yayıldığını fark eden Korkmaz, kokunun kaynağını aradı.

2 metrelik kuyuyu kontrol eden Abdullah Korkmaz, iki kişinin cansız bedeniyle karşılaştı.

Cesetlerin kayıp çifte ait olabileceği düşünülüyor

Çoban Korkmaz’ın haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede kuyuda üzeri taşlarla örtülü, yüzleri tanınmaz halde 1’i kadın 2 kişinin cansız bedeni olduğu belirlendi.

Olay yerine gelen savcının talimatıyla jandarma olay yeri inceleme ekipleri kuyuya inerek, cesetleri çıkardı. Cesetlerin, 17 gündür kayıp olarak aranan Cevdet ve Zeliha Uysal çiftine ait olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yapılan incelemenin ardından iki ceset otopsi ve kimlik tespiti için Dinar Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın geniş çaplı sürdürüldüğü öğrenildi.

25 EKİM’DEN BU YANA ARANIYORLARDI

Pınarlı köyünde yaşayan ve 25 Ekim’den bu yana haber alınamayan Cevdet- Zeliha Uysal çiftinin cep telefonları kapısı kapalı ve anahtarı üzerinde olan evlerinde; Cevdet Uysal’a ait araç da kontak anahtarı üzerinde evin garajında bulunmuştu. Çiftin kaybolmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatılmış ancak bugüne kadar herhangi bir sonuç elde edilememişti.

Müge Anlı’da kayıp olarak aranan Zeliha-Cevdet Uysal çifti ölü olarak bulundu.

ATV de hafta içi her gün ekranlara gelen Müge Anlı’da kayıp olarak 16 günden bu yana aranan Zeliha-Cevdet Uysal çifti ölü bulundu. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvuran çiftin çocukları 16 günden bu yana anne ve babalarını bulmaya çalışıyor, dayılarını bu konuda suçluyordu. Peki Müge Anlı Zeliha-Cevdet Uysal çifti son durum ne? Zeliha Cevdet Uysal çiftini kim, neden öldürdü?

ATV ekranlarının Fenomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert’te bir süredir Zeliha-Cevdet Uysal çifti kayıp olarak aranıyordu. Evlerinin bahçesinden kaybolan çiftin çocukları Müge Anlı’ya başvurarak anne ve babalarını aramaya başlamış olayla ilgili olarak ise dayılarını suçlamıştı. Canlı yayına katılan dayılar haklarındaki iddiaları reddederken olayla ilgili araştırmalar yoğun olarak devam etti. Müge Anlı ile Tatlı Sert 11 Kasım tarihli canlı yayınında ise Zeliha Cevdet Uysal çiftinden acı haber geldi. Çiftin kaybolduktan sonra öldürüldükleri ve köylerini bir buçuk kilometre mesafede bulunan bir kuyuya atıldıkları tespit edildi.

 

Beğen  
Yazar