Menu

Arabalarınızın üzerini Örtün. 4 İL için Dolu uyarısı

Arabalarınızı Örtün:

Meteoroloji’den 4 İlimize Dolu Uyarısı! Son dakika haberi: Meteoroloji’den 4 il için dolu uyarısı Gelen son dakika haberine göre; Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’de akșam saatlerinden itibaren dolu ile beraber yağmur, yüksek kesimlerde de gece saatlerinde kar yağıșı bekleniyor. Öte yandan, Antalya’nın kent merkezinde de sağanak, denize 45 dakika uzaklıktaki Saklıkkent Kayak Merkezinde ise kar etkili oluyor. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Konya, Karamam, Aksaray,

Niğde genelinde havanın akșam saatlerinden itibaren dolu ile beraber yağmurlu, gece saatlerinde yüksek kesimlerin karla karıșık yağmur ve yer yer kar yağıșlı geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.  Hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece düșmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette ve yer yer kuvvetlice esmesinin beklendiği bildirildi.

ANTALYA’NIN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR ETKİLİ OLUYOR

Kent merkezi ile Kaș, Demre, Finike, Kumluca, Kemer ve Elmalı ilçelerinde sabah erken saatlerinden itibaren sağanak etkisini göstermeye bașladı. Batı ilçelerinde metrekareye saatte 20 kilogram civarında yağıș düștü. Șehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta, Beydağlarındaki Bakırlıtepe mevkisindeki Saklıkent Kayak Merkezi’nde de kar yağıșı bașladı. Sabah erken saatlerde etkisini gösteren karla birlikte kayak merkezi beyaz örtüyle kaplandı. “KAYAK SEZONUNU ERKEN AÇACAĞIZ” Saklıkent Mountain Resort Hotel ve Kayak Kompleksinin Genel Müdürü Hasan Sevindi, AA muhabirine, kent merkezine 45 dakika uzaklıktaki kayak merkezinde güne karla uyandıklarını söyledi. Yarım saatte kar kalınlığının 6 santimetreye ulaștığını belirten Sevindi, “Yağıș böyle devam ederse, kayak sezonunu erken açacağız.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında tatilcilere sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunmak amacıyla sertifikasyon için de bașvurduk. Bu yıl talebin fazla olacağına inanıyoruz. Tatilciler aynı gün içinde hem denize girebilecek hem de Saklıkent’te kayak yapabilecek.” diye konuștu. Öte yandan meteoroloji yetkilileri, Antalya merkez ve batı ilçelerinde metrekareye 21 ile 50 kilogram yağıș beklendiği, ani sel, su baskını, yıldırım, yağıș anında kuvvetli rüzgar, dolu yağıșı ve hortum olușumuna karșı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu.

 

Beğen  
Yazar