BİBOLAR HASTASI Kadın Öz oğlunun ve yengesinin boğazını kesti!

BİBOLAR HASTASI Kadın Öz oğlunun ve yengesinin boğazını kesti!

Adıyaman’da 7 yaşındaki oğlu Ali Delibaş ile yengesi iki çocuk annesi Sultan Cengiz’i boğazını keserek öldüren 27 yaşındaki Zeynep Delibaş’ın kan donduran ifadesi ortaya çıktı. Zeynep Delibaş, oğlunu acı çekmemesi için öldürdüğünü söyledi.

Kan donduran olay Adıyaman’ın merkez Yenisanayi Mahallesi 2858 Sokak’ta meydana geldi. İki çocuk annesi Sultan Cengiz (36) ve 7 yaşındaki oğlu Ali Delibaş ile beraber mutfakta bulunan ve bipolar bozukluğu olduğu öğrenilen 27 yaşındaki Zeynep Delibaş, mutfakta eline aldığı bıçakla önce yengesi Sultan Cengiz’i ve kendi oğlu Ali Delibaş’ın boğazını kesti.

Sağlık ekiplerince Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Sultan Cengiz ve Ali Delibaş yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ali Delibaş ve Sultan Cengiz’in cenazeleri sabah saatlerinde yakınları tarafından teslim alındı. Ali Delibaş’ın cenazesi Adıyaman Karapınar Mezarlığında, Sultan Cengiz ise merkeze bağlı Kayaönü Köyü Mezarlığında yakınları tarafından defnedildi.

Firar etmesinin ardından evinin yakınlarında bulunan Zeynep Delibaş gözaltına alındıktan sonra Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyette işlemleri tamamlanan Zeynep Delibaş, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniğine götürüldü. Burada ilk kontrolleri yapılan zanlı daha sonra Adli Tıp Birimine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi.

“Oğlum anne acısı çekiyordu”

Zeynep Delibaş, gazetecilerin “pişman mısınız” sorusuna, “Pişmanım. Oğlum Ali acı çekiyordu öldürdüm. Acı çekmemesi için yaptım. Anne acısı çekiyordu” cevabı verdi.

Kanlı şalvarıyla adliyeye sevk edildi

Bipolar bozukluğu olduğu öğrenilen Zeynep Delibaş’ın üzerinde bulunan kanlı şalvardaki bıçak izleri dikkatlerden kaçmadı. Oğlunun ve yengesinin kanının bulaşmış olduğu şalvar ile hastaneye getirilen Zeynep Delibaş, tamamlanan işlemlerinin ardından Adıyaman Adliyesine sevk edildi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

ADIYAMAN’DA, ÖZ OĞLUNU VE YENGESİNİ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜREN BİPOLAR HASTALIĞI OLDUĞU ÖĞRENİLEN KADIN, ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. KAN DONDURAN İFADELERDE BULUNAN KATİL ANNE, “OĞLUMU ACI ÇEKMEMESİ İÇİN ÖLDÜRDÜM, ANNE ACISI ÇEKİYORDU” DİYE KONUŞTU. (CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA)

BİPOLAR HASTALIĞI

Bipolar bozukluk, kişinin bir anda kendini çok iyi hissederken, bir süre sonra içine kapanık bir hale gelmesine neden olabilir. Bipolar bozukluk, kişinin manik depresyon tanımına da uyan ruh hallerine bürünmesine sebep olabilir. Bu nedenle hastalığa tanı konma aşamasında, psikologlar tarafından yapılacak değerlendirme büyük önem arz etmektedir.Bipoların en belirgin özelliği kişinin ruh halinin uçlarda olmasıdır. Bipolar bozukluk en yüksek seviyedeyken kişi hiperaktif bir ruh haline bürünür ve kendini çok mutlu hisseder. Fakat depresyon haline büründüğünde ise dış dünyaya kendini kapatabilir ve hatta intihar eğilimi gösterebilir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir