Dizlerdeki Kireçlenmeye Etkili Çözüm

Dizlerdeki Kireçlenmeye Etkili Çözüm

Çınar yaprağı kürü vücudun her bJölgesinde oluşan kireçlenmelerin azalmasında büyük fayda sağlıyor. Hareketsiz Öncelikle kişilerin yaşamları boyunca egzersiz ve spor başta olmak üzere doğru besinlerle kemiklerini ve eklemlerini güçlü bir halde tutması gerektir. Bu rahatsızlıktan mustarip kişiler sürekli ağrılardan yakınırlar.

Kireçlenmeye iyi gelen çınar yaprağı kürü

Dr. Ömer Coşkun, çınar yaprağı kireçlenme de son derece etkili bir bitki olduğuna dikkat çekerek, “Bu bitkiyi düzenli bir şekilde kullandıkları takdirde ağrılarının azaldıklarını ve şikayetlerinin azaldığını göreceklerdir. 2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 1 dakika kaynatın. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün.

Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için. 2 içim arasında en az 3 saat fark olmalıdır. Bu küre 30 gün devam edilmelidir. Bir 15 gün kullanıp 3 gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlanabilir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Şikayetlere göre dönem, dönem tekrarlanabilir. Kullanılacak olan çınar yaprağının ‘anatolius’ türü olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Anatolius türü çınar yaprağı, derin yırtıklıdır. Kazayağına benzer şekilde derin yırtıkları olmayan çınar yaprakları uygun değildir. Çınar yaprağının bilinen bir yan etkisi yoktur” şeklinde konuştu.

Diz kireçlenmesi nasıl tedavi edilir?

Diz kireçlenmesi nedir? Diz kireçlenmesi uzmanlar tarafından tedavisi olmayan bir hastalık olarak nitelendirilir. Diz kireçlenmesi için tedavi adı altında yapılan tüm girişimlerin hemen hemen hepsi belirli dönemlerde ağrıyı azaltmaya yöneliktir.

Diz kireçlenmesine ne iyi gelir?

Kilo vererek yaşam standardının tutturulması

Kaplıca ve sıcak su tedavileri

Sıvı enjeksiyonlar (eklem içi kayganlaştırıcı)

Fizik tedavi ve rehabilitasyonlar

Eklem içi kortizon enjeksiyonu

Egzersiz, yürüyüş ve spor

Kas güçlerinin zayıflaması için çeşitli kas egzersizlerinin yapılması da yine bu tedavi yöntemleri arasında sayılabilir. Uygulanan tedavi yöntemleri belli bir süre hastanın şikayetlerini azaltma da faydalı olmaktadır ancak ilerlemiş vakalarda maalesef bu tedavilerin hiç biri ağrıyı geçirmeye yeterli olmaz. Dolayısıyla 24 saat ağrıyla yaşayan hastalar artık cerrahi müdahele sınırlarına gelmiş demektir.

 

 

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir