Dünya Meteoroloji Örgütü’nden korkutan açıklama! Hızla yükseliyor, dünyayı bekleyen büyük tehlike!

Dünya Meteoroloji Örgütü’nden korkutan açıklama! Hızla yükseliyor, dünyayı bekleyen büyük tehlike!

Birleşmiş Milletlere bağlı olarak faaliyet gösteren Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından dünyayla paylaşılan bir harita korkutucu bir gerçeği gözler önüne serdi.

Dünya adeta kızarıyor! Dünyamızın iklimi her geçen yıl daha anormal bir hal alıyor. Küresel ısınma Türkiye ve dünyamızı olumsuz şekilde etkilemekte. Küresel ısınma nedeniyle dünya haritasının değişme ihtimali var.

Dünya Meteoroloji Örgütü’nün yayınladığı sıcaklık dalgalarını gösteren bu harita oldukça endişe verici. DMÖ tarafından yapılan analizlerde Corona virüsü pandemisinin etkisinin azalmaya başladığı yaz aylarından itibaren beklenen sıcaklık artışlarının korkutucu düzeylerde olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl Belçika, Hollanda ve Almanya’da hava sıcaklığı 40 santigrat dereceyi aşıp rekorlar kırarken İngiltere’de de 38,7 derece ile rekor kırılmıştı. İşte detaylar..

Daha önce Güney Kutbu’nda bulunan ozon tabakasının üzerindeki çatlakların koronavirüs nedeniyle büyük oranda kapandığı ortaya çıkmıştı. Ancak Kuzey Kutbu’ndaki bu görüntüne bilim insanları anlam veremedi. Güney Kutbu’nun aksine bu noktada ilk kez böyle bir şey görülüyor.

İnsanların korunması için şehirlerin ve diğer yerleşim bölgelerinin aşırı sıcaklara karşı hazırlıklı olmaları gerektiğinin altı çizilirken, dışarıda şapka takılması, yeterli miktarda su içilmesi, el bileklerinin soğuk su ile ovulması hayati bir önem taşıyor.

 

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir