Eldeki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Eldeki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Eldeki kahverengi lekeler nasıl geçer diye düşünme derdine son. Sizlere evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir maske hazırladık. 40 yıl sonra birçok kişinin cilt pigmentlerinde lekeler 8meydana gelir. Kahverengi lekeler cilt görünümünü bozar ve yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkar.

Bu maske ile hızla eldeki kahverengi lekelerden kurtulabilirsiniz. Sizlere birçok cilt bakım maskeleri ile ilgili paylaşımlarda bulunduk. Siyah noktalardan dert yananlar için siyah noktalar için maske yapımından bahsettik. Avokado ile kırışıklık giderici maske tarifi yapımından bahsettik.

Cilt maskesi tarifilerini doğal ürünlerden yapmak isteyenler için. Yine kırışık eller için bakım maskeleri hazırladık. Ve tabi ki daha fazla güzellik ve bakımınız için maske tariflerini sitemizden bulabilirsiniz.

Eldeki Kahverengi Lekeler İçin Doğal Maske

Yapımı ve uygulaması çok kolay. Her evde bulunan malzemelerden yapıyoruz. Sizde uyguladığınızda sonuçları bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz. İşe yarayıp yaramadığını görür ve tüm takipçilerimiz güvenle yaparlar.

Malzemeler

2 çorba kaşığı sirke

2 çorba kaşığı soğan suyu

Güvenli ve ucuz bir maske. Her evde soğan ve sirke bulunur. Soğan suyu ve sirkeyi karıştırıyoruz ve sorunlu alanlara bu karışımı sürün.

Düzenli olarak bu karışımı kullanırsanız hiç bir iz kalmadan  lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Kullananlar  2 hafta içinde geçtiğini söylüyorlar.

Soğan suyunun hoş bir kokusu yok. Limon kabuğu ile ellerinizi ovarak kötü kokudan kurtulabilirsiniz.

ELDEKİ KAHVERENGİ LEKLERİN NEDENLERİ:

Cilde rengini veren melanin adı verilen pigment melanositler olarak bilinen hücreler tarafından üretilmektedir. Cildin güneş ışığına maruz kalan yüz ve el gibi bölgelerinde melanin yoğunlaşması yaşandığı için yaşla birlikte kahverengi lekeler oluşmaktadır. Ellerdeki kahverengi lekeler uzun süre doğum kontrol hapı kullanımı, hormonal dengesizlikler, belirli ilaçların kullanımı, gebelik dönemi, karaciğer rahatsızlıkları, stres ve genetik nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir.

ELDEKİ KAHVERENGİ LEKELER İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER:

Bir kırmızı soğanın suyunu sıkarak 2 çorba kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Bu karışımı pamukla kahverengi lekelerin üzerine sürün. Kurumasını bekledikten sonra suyla durulayın.

İki çorba kaşığı taze limon suyu ve bir çorba kaşığı yoğurdu karıştırdıktan sonra ellerdeki kahverengi lekelerin üzerine sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ilke durulayın.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir