Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? İşte beklenen tarih

Ramazan Bayramı öncesi emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı araştırılmaya devam ediyor. Bayram tatiline kısa bir süre kala emekli ikramiyelerinin yatması beklenen tarih de yavaş yavaş netleşmeye başladı. İşte ikramiyelerle ilgili bilinmesi gereken bazı detaylar…

2019 Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. 4 Haziran 2019 Salı günü idrak edilecek bayram öncesinde 9 günlük bayram tatilinin başlayacak olması ikramiyelerle ilgili tarihe yönelik ipuçları verdi.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

2018 Nisan ayında alınan kararla 12 milyon 500 bin emekli, dul ve yetimlere 1.000 lira bayram ikramiyesi ödenecek. Bu yılki bayram ikramiyelerinin mayıs ayının sonuna doğru ödenmesi bekleniyor. Çünkü Ramazan Bayramı 4-6 Haziran tarihlerine denk geliyor. 1-2 Haziran’ın hafta sonu, arefe gününün ise 3 Haziran olması dolayısıyla ödemelerin bu tarihte yapılması öngörülüyor. Ödemelerin yapılacağı tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bu yılın ikramiyesinden faydalanabilecek.

EMEKLİ MAAŞLARI DA BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK

Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek. Maaşını 1-5 Haziran’da alan memur emeklisine 31 Mayıs’a kadar ödeme yapılması bekleniyor. Ancak SSK ve Bağkur emeklisi, maaşını emeklilik kartındaki numarasına göre 17-28 Mayıs arasında çekecek. Dolayısıyla SSK ve Bağkur emeklisi bayrama maaşını çekmiş olarak girecek.

 

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir