Kanserden koruyor, 2 haftada 10 kilo verdiriyor!Kara bugday diyeti

Kanserden koruyor, 2 haftada 10 kilo verdiriyor!Kara bugday diyeti

Karabuğday diyeti kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak diyet programları arasında yer alıyor.

Karabuğday diyet planı düzenli bir şekilde takip edildiğinde 2 haftada 10 kilo verdirebiliyor. Ancak karabuğday diyetini denemek isteyen kişilerin, çok fazla irade gücüne,  kendini kontrol altına alabilecek kişiler olmalıdırlar. Çünkü karabuğday diyeti, bağlılık gerektiren, katı ve zor diyet programları arasında yer almaktadır.

Karabuğday diyeti oldukça zordur, ancak uyguladığında oldukça etkili bir diyet programıdır. Karabuğday diyeti için birkaç hafta boyunca karabuğday lapası tüketmeniz gerekmektedir.

Karabuğday diyetinin faydaları nelerdir?

Karabuğday diyeti düşük kalorili bir diyet programı olduğundan, içerisinde bol miktarda magnezyum, amino grup asit, demir, potasyum, B1, ve B6 vitaminleri barındırmaktadır.  Karabuğday diyeti, kötü kolesterolün yanı sıra sağlıksız yağlardan arındırılmıştır.

Ayrıca vücutlarımızı toksinlerden arındıran Karabuğday diyetinin sağlık açısından şu gibi faydaları bulunmaktadır:

1- Tırnak ve saçınızı güçlendirir, onlara enerji ve güç sağlar.
2- Cildinizi iyileştirir ve yaşlanmasını yavaşlatır.
3- Sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
4- Karaciğerinizi temizler.
5- Yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon riskini azaltır.
6- Kemikleri güçlendirir.
7- Zihninizi güçlendirir.  Karabuğday diyeti, beyin için en iyi besin olarak bilinir.

Detoks veya mono diyetlerinin vücudu saflaştırdığı ve daha iyi organ fonksiyonlarına yol açtığı düşünülmektedir. Bu, artan enerji, zihinsel berraklık, daha iyi cilt ve daha iyi sindirim sistemi demektir.. Ve Live and Feel web sitesine göre karabuğday, yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon riskini azaltmıştır. Karabuğday “Amerikan Petrol Kimyası Derneği Dergisi” nde yer alan bir araştırmaya göre, antioksidanlar olarak hareket eden ve vücudun hastalıklarla savaşmasına yardım eden flavonoidler içerir ve kanser hastalığından korumaya yardımcı olur. Karabuğday ayrıca açık kan damarlarına yardımcı olabilir ve kan akışını artırabilir.

Karabuğday diyeti için karabuğday lapası nasıl hazırlanır?

Bir su bardağı karabuğdayı bir kabın içerisine alın.

2 bardak kaynar su ekleyin ve sabaha kadar bırakın. Karabuğday, gece boyunca o suyu emecek.

Sabah karabuğday lapanız kullanıma hazır olacak.

Karabuğday lapasını günde 3 öğün tüketebilecek gibi hazırlayın. Acıkmanıza göre karabuğday lapasının miktarını aşırıya kaçmadan ayarlayabilirsiniz.

Karabuğday diyeti programı, diyet süresince aynı yemeği yemek zorunda olduğunuzdan oldukça sıkıcı bir diyet programıdır. Bazen bu diyeti durdurarak lezzetli ve kalorili yiyecekler yemek isteyiniz olacaktır. Ama unutmayın ki 1 hafta içerisinde 10 kiloyu başka türlü veremezsiniz.

Karabuğday diyeti nasıl yapılır?

Karabuğday diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Ancak karabuğday diyetini uygulamadan önce bu diyet programının sağlığınıza uygun olup olmadığını bir beslenme uzmanına danışmanız gerekmektedir. Karabuğday diyeti günde 3 öğün karabuğday lapası tüketilerek yapılır.

Karabuğday lapasının yanında günde en fazla 2 adet mevsim meyvesi.

Günde 1 avuç kurutulmuş meyve veya meyve püresi.

Karabuğday diyetine ekleyeceğiniz bu mineralli yiyecekler diyet programını uygularken zorlanmanızı sağlayacaktır.

Karabuğday diyetinde nelere dikkat edilmelidir?

Karabuğday diyetinde günde 1 litre kefir tüketilmelidir. Karabuğday diyetinde yemekten 30 dk sonra kefir tüketilmesi önerilmektedir. Karabuğday diyetini uygularken yemek esnasında kefir tüketimi önerilmez.

Karabuğday diyetini uygularken günde 1 fincandan fazla çay veya kahve tüketmemeniz gerekir. Bu diyet programı süresince çay kahve tüketimi önerilmez.

Karabuğday diyetinde şeker, baharat ve tereyağından uzak durulması gerekmektedir.

Karabuğday diyetinde gün boyunca 100 veya 150 gram yoğurt tüketebilirsiniz.

Karabuğday diyetini uygularken 6 sonra kesinlikle yemek yenmesi önerilmez.

Karabuğday diyeti kaç gün uygulanır?

Karabuğday diyetinin kaç gün süreceğini vücut metabolizma hızına göre ayarlayabilirsiniz. Çabuk kio verebilen bir yapıya sahipseniz karabuğday diyetini 1 hafta uygulayabilirsiniz. Ancak metabolizma hızınızın yavaş olduğunu düşünüyorsanız karabuğday diyetini 2 hafta uygulayabilirsiniz. Karabuğday diyetinin 15 günden fazla uygulanması önerilmemektedir.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir