Kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor

Kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor

Kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor.Uzmanlara göre, kuru incirin faydaları saymakla bitmiyor.

İçerdiği yüksek orandaki protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayarak,gribal enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalıktan koruyor. Kuru incir sindirimi kolaylaştırarak bağırsakların düzenli çalışmasını, içerdiği ‘benzaldehit’ maddesiyle kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor. İncir cildi güzelleştiriyor,sinir sistemini yatıştırıyor.

Uğur Şirketler Topluluğu güvencesiyle kuru incirde Türkiye’nin önde gelen markası haline gelen U’fresh yetkilileri, iç piyasada özellikle açıkta satılan ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Vücudun ihtiyacı olan neredeyse tüm besin değerlerini içeren kuru incirin güvenilir markalardan temin edilmesi gerektiğini söyleyen yetkililer, ”Çok tercih edilmemizin sebebi yüksek sağlık standartlarına uygun üretim yapmamız ve incirin faydalarıdır. İncir içerdiği yüksek orandaki protein, vitamin ve minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayarak birçok hastalıktan koruyor.

Kanserli hücrelerin büyümesini önlüyor, cildi güzelleştiriyor ve sinir sistemini yatıştırıyor. Kuru incir çok faydalı olduğu için halkımız artık bilinçli olarak daha çok tüketiyor” dedi.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

C vitamini, beyaz kan hücrelerinin üretimini teşvik edebileceği ve çeşitli enfeksiyonlara ve yabancı patojenlere karşı savunmanızı güçlendirebileceği için, herhangi bir bağışıklık sisteminin önemli bir bileşenidir. Bu meyvelerdeki diğer antioksidanlar bağışıklık sisteminizdeki iş yükünü daha da azaltabilir.

Kronik Hastalıkları Önler

Kronik hastalık ve iltihap birçok insanın karşılaştığı önemli konulardır, ancak kuru incir mineraller ve vitaminlerin, özellikle antioksidanların sayısını artırarak, sisteminizdeki oksidatif stresini azaltabilir ve kalp hastalığı ve romatoid artrit gibi hastalıkları önleyebilir.

Meme Kanserini Önler

İncirdeki lif içeriğinin meme kanserine karşı koruma sağladığı bilinmektedir. Menopozdan sonra, kadınlarda hormonal denge sıklıkla dalgalanabilir. Vücudun sistemleri birbirine bağlıdır ve bu hormonlar bağışıklık sistemini etkiler ve antioksidanların serbest radikallerle savaşma yeteneklerini etkiler. Serbest radikaller kanser gelişiminin arkasındaki asal faktörler olduğundan, kuru incir vücuda lif sağlayarak bir ekstra savunma hattı oluşturur.

 

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir