Kocasını seven kadın…(Bir yere kadar)

Kocasını seven kadın…(Bir yere kadar)

Yirmi yıllık evli çift, adam hastalanır, kadın bakar ilgilenir. Bir zaman sonra kendi kendine geçeceği yok, dayanamaz, bu böyle olmaz doktora gidelim diye ısrar etmeye başlar. Adam doktora gitmeyi hiç sevmediği için eşinin zoru ile ikna olur. Hastaneden randevu alıp birlikte giderler doktora muayene olmaya.

Doktor sorar neyin var oran ağrıyor mu, buran ağrıyor mu şikayetin ne diye, adam susar hiç cevap vermez, karısı cevaplar. Muayene biter, verilen tahliller röntgenler derken adam oturur karısı bir aşağı bir yukarı ayakları şişene kadar koşturur.

Öğleden sonra tahliller röntgenler çıkar, sonuçları göstermek için tekrar doktorun yanına giderler, adam dışarıda oturur içeri bile girmez. Doktor adamın biraz mendebur olduğunu hissetmiştir. Alır tahlilleri inceler, sonra kadına döner der ki; “Kocanızın sağlıklı bir şekilde yaşamasını istiyorsanız, şu kağıda yazdıklarımı harfiyen uygulayacaksınız, yoksa fazla yaşamaz, ölür.”

1- Her sabah güler yüz ile kahvaltı hazırlayın, işe mutlu gitmesini sağlayın. 2-Öğlenleri yemeğe eve gelsin, güler yüzle karşılayın ve güzel bir öğle yemeği ile takdir edildiğini hissettirin, böylece de günün geri kalan kısmını iyi geçirmesine yardım etmiş olursunuz.

3- Akşam eve geldiğinde dinlenmesini de sağlayın, hatta ayaklarına yıkayın, masaj yapın. Akşam yemeği güzel ve sevdiği yemeklerden olmalı. Evde rahat ettiğini değeri olduğunu hissetsin. 4- Haftada 3-4 kez dışarı çıkıp beraber gezin.

Eğer bu dediklerimi titizlikle yaparsanız, kocanızın bundan sonra sağlık yönünden hiç bir problemi olmayacak.” diyerek yazmış olduğu kağıdı kadına uzatır. Kadın doktora teşekkür edip dışarı çıkar, aslında oralı olmuyormuş gibi davranan adam ne dedi doktor diye sorar.

Kadın cevap vermez. Taksiye binerler adam gene sorar, kadın yine cevap vermez. Nihayet eve gelince adam “doktor ne dedi be kadın söylesene” deyince, kadın adama döner; “Hastalığının çaresi, tedavisi yokmuş, ölecekmişsin…”

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir