Menu

Korkulan oldu. RİZE’DE KORONAVİRÜSTEN İLK ÖLÜM!

Korkulan oldu. RİZE’DE KORONAVİRÜSTEN İLK ÖLÜM!

Rize Merkeze bağlı Kendirli Beldesinde 65 yaşındaki erkek akciğer hastası Z.Y., yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından hayatını kaybetti.

Z.Y.’nin komşularından alınan bilgiye göre, akciğer hastalığına bağlı olarak tedavi gören 65 yaşındaki vatandaşa 1 hafta önce Kovid-19 teşhisi konduğu ve Rize’de tedavi altına alındığı öğrenildi. Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Z.Y.’nin bugün hayatını kaybettiği öğrenildi.

Öte yandan Rize Valiliğinin sosyal medya hesabına yapılan yorumda beldede ilk ölümün gerçekleştiğine yer verilerek “Sayın valim, bugün kendirlide kovid19 virüs nedeni ile ölüm gerçekleşti. Yine başka virüs tespiti yapılanlar var. Konu şu, bir haftadır ailelerine herhangi bir test yapılmamış ve takıbı yapılmıyor. Böylemi mücadele edilecek.” denildi.

Rize’de ayrıca 30’a yakın yeni tip koranavirüs (Kovid-19) hastasının bulunduğu öğrenilmişti.

Rize’de koronavirüse karşı yeni birim hizmete başlıyor.

Rize’de ‘Covid-19 Psikososyal Destek Birimi’ kuruldu

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce ‘Covid-19 Psikososyal Destek’ birimi kuruldu.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimi tarafından vatandaşlara stres, korku, kaygı v.b. durumlara baş etme becerilerini geliştirmek amacıyla psikososyal destek birimi kuruldu.

Kurulan bu birimle mesai saatleri içeresinde 0464 213 0327 numaralı telefon hattından hattını arayan vatandaşlar 2002/2042/2046/2329 dâhili numaralar kullanılarak uzman psikolog ve sosyal çalışmacılardan danışmanlık hizmeti alabilecekler.

 

 

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir