Limon, Tuz ve Karabiber ile iyileşen 5 Hastalık…

Limon, Tuz ve Karabiber ile iyileşen 5 Hastalık…

1) Boğaz ve geniz ağrıları;
Limon suyu, bir tutam tuz ve karabiberi karıştırın ve iyice çalkalayın. İçerisine soğuk sirke ilave edin ve boğaz, geniz ağrılarınız için kullanın.Bu kür boğaz ve geniz ağrılarına karşı vücudunuza yardımcı olacaktır. Bu suyu içebileceğiniz gibi aynı zaman da gargara yaparak da kullanabilirsiniz.

2) Mide bulantısı;
Bir bardak suya karabiberi ekleyin içerisine biraz nane ve biraz da limon suyu ekleyin ve yavaş yavaş için.Mide bulantılarınıza iyi gelebilecek midenizdeki bulantıları hafifletmeye yardımcı olacak besleyici bir kür olarak ara ara tüketebilirsiniz.

3) Bademcik;
Boğazınızdaki tahrişler, yaralar ve bademciklerinizdeki sıkıntılar için Limon, tuz ve karabiberi bir bardak suya ekleyin ve iyice karıştırın.

Bu su ile gargara yaptığınızda faydalı olacaktır. Ağız bölgesini temiz tutmak ve bu karışımı kullanmak ağız yaralarınıza faydalı olacaktır. Ayrıca diş ve diş eti sağlınız açısından belirli aralıklar ile diş hekimine görünmeniz gerekmektedir.

4) Obezite;
Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve kilo almanızı önlemek için, sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir.

Bir bardak suya 1/4 çay kaşığı kadar karabiber, 2 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı kadar bal ekleyin ve her gün için.

Karabiber ve limon oldukça faydalı, vitaminli besinlerdendir. Eklediğiniz bal ile iştahınızı azaltıp kilo almanızı durdurabilirsiniz.

5) Ateş ve Grip;
Ballı sıcak çayın içerisine biraz limon suyu ekleyin ve için. Aynı zamanda bu suyu biraz pamuğa dalmayın ve burun deliklerinize tampon yapın. Limon ve balın vücudunuza iyice geçmesini sağladığınız için ateşe ve gribe karşı daha dirençli olursunuz.

Vitamin deposu olarak en güçlü doğal antibiyotiklerin başında yer alan limon, içerdiği C vitamini ile yüksek tansiyon, solunum bozuklukları, yanık, obezite, iç kanama, diş problemleri, ateş, kabızlık, hazımsızlık ve boğaz enfeksiyonları gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. İçerisinde barındırdığı zengin vitamin çeşitleri, hoş kokusu ve katmış olduğu ekşimsi tat ile hemen hemen herkesin severek tükettiği bir besindir.DİKKAT! NOT: Doğal besleyici ve vücudunuzu güçlendirici bu tavsiyeleri tıbbi tedavi ile karıştırmayınız. Bu bitkiler ilaç değildir, vücudunuza yardımcı besinlerdir.

 

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir