Menu

Manisa’da 5.1 şiddetinde deprem oldu! Vatandaşlar sokağa çıktı. Türkiye ard arda Depremlerle sallanmaya devam ediyor.

5,6 büyüklüğünde deprem

Etkilenen ülkeler: Bulgaristan, Türkiye, Yunanistan ve Kuzey Makedonya
Kırkağaç/Manisa merkezinden 15 km uzakta ·

Manisa’da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre iller İzmir, Aydın ve Balıkesir’den de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre, Manisa Kırkağaç’ta saat 14:26’da 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 9,1 kilometre olarak açıklandı. Deprem İzmir ve çevre illerde de hissedildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) depremin büyüklüğünü 4.8, derinliğini ise 6,99 kilometre olarak açıkladı.

Kandilli Rasathanesi’nden gelen son dakika açıklamasına göre Manisa’da korkutan bir deprem daha meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan deprem İzmir ve İstanbul’da da hissedilirken vatandaşlar kısa süreli bir panik yaşadı. Manisa’da olan İzmir ve İstanbul’da hissedilen deprem sonrası sosyal medyada da birçok vatandaşlar konuyla ilgili paylaşımlarda bulunmaya başladı. Kandilli Rasathanesi’nin son dakika verilerine göre son depremler listesi şöyle;

İSTANBUL DEPREMİ HİSSETTİ! İZMİR VE BURSA’DA DA HİSSEDİLDİ

Günlerdir deprem uzmanları tarafından yapılan uyarılar vardı, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre depremin şiddeti 5.1, AFAD verilerine göre ise 4.8…

En Son Deprem listesi

Elazığ’da 6.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından dün İstanbul’da 3.1, Ankara’da da 3.5 şiddetinde depremler olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda Manisa’nın Akhisar ilçesinde yaşanan depremin ardından bu kez de Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde deprem oldu. Depremin saat 14:26 olarak ifade edilirken son dakika bilgileri de geliyor.

Manisa’da bir deprem daha oldu, Kandilli Rasathanesi bildirimine göre Manisa’nın Akhisar ilçesinde 3.2 şiddetinde bir deprem daha oldu!

 

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.