MSB DUYURDU.. IRAK’TAN A-CI HABER: ŞEHİTLERİMİZ VAR

MSB DUYURDU.. IRAK’TAN A-CI HABER: ŞEHİTLERİMİZ VAR

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyi Haftanin bölgesinde i-cra edilen o-perasyonlarda bir güvenlik k-orucusu ve bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

 

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde icra edilen o-perasyonlar kapsamında 13 Ocak 2020 tarihinde te-röristlerle çıkan ça-tışmada biri güvenlik k-orucusu olmak üzere iki kahraman si-lah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede o-perasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir a-cı ve ü-züntüye b-oğan bu olayda hayatını k-aybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, k-ederli ailelerine, Türk Si-lahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve s-abır dileriz” denildi.

 

AİLESİNE “İZNE GELECEĞİM” DEMİŞ

Şehit Bayram’ın evininin önüne dev Türk bayrağı a-sılırken, köylüler ve yakınları a-cı haberi alınca Günay ailesine t-aziye ziyaretinde bulundu. 3 yıllık a-sker olduğu belirtilen şehit Bayram Günay’ın en son annesi Zümriye Bayram ile telefonda yaptığı görüşmede, “Görevimiz bitsin bu ay sonunda izne geleceğim” dediği öğrenildi. Bekar olan şehit Günay’ın bir erkek kardeşi olduğu belirtildi. Edirne Valisi Ekrem Canalp de şehit Bayram Günay’ın ailesine ba-şsağlığı ve ta-ziye ziyaretinde bulundu.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir