Neslican’ın ismi mezun olduğu okulda yaşatılacak.Haluk levent konser geliriyle duygulandıran hamlesi.

Vücudundaki kanserle mücadele eden ve sol bacağını kaybetmesine rağmen yaşama sevincini kaybetmeyen Demir Kadın Neslican Tay’ın ismi mezun olduğu okulda yaşatılacak.

Türkiye onu sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı verdiği güçlü mücadele ile tanımıştı. Kanseri 3 kez yenen ancak son seferinde yenik düşerek hayata veda eden Neslican Tay, memleketi Rize’de son yolcuğuna uğurlandı. Demir Kadın olarak anılan Neslican’ın ismi mezun olduğu okul olan Rize TOBB Fen Lisesi’nde yaşatılacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Rize’nin merkezine bağlı Dörtyol köyündeki liseye Neslican Tay’ın adının verilmesini Milli Eğitim Bakanlığı’na önereceklerini açıkladı.

“HATIRASINI YAŞATMAK ÜZERE…”
Hisarcıklıoğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Mücadele azmiyle örnek olan Rize TOBB Fen Lisesi mezunumuz Neslican Tay’ın hatırasını yaşatmak üzere okulumuzun isminin Rize TOBB Neslican Tay Fen Lisesi olarak değiştirilmesini MEB’e önereceğiz” dedi.

Haluk Levent’in Konserleri Neslican İçin

Neslican Tay’ın cenazesine gitmek istediğini ama konserleri olduğu için gidemediğini söyleyen Haluk Levent, konser gelirleriyle Neslican’a anıt mezar yaptıracağını anlattı.

Neslican Tay’ın cenazesine gitmek istediğini ama konserleri olduğu için gidemediğini söyleyen Haluk Levent, konser gelirleriyle Neslican’a anıt mezar yaptıracağını anlattı.

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, dördüncü kez kansere yakalanan fakat bu sefer kanserle verdiği mücadeleyi kazanamayan ve hayata veda eden Neslican Tay’ın anıt mezarını yaptıracağını ifade etti.
Haluk Levent bugün ve yarın vereceği konserlerden elde edilen gelirin tüm hastalara umut olan Neslican Tay için harcanacağını söyledi. Neslican’ın anısını yaşatmak istediğini ve cezanesine gidemediği için üzgün olduğunu belirtti.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir