Ölmek üzere olan ajan itiraf etti: Prenses Diana’yı ben öldürdüm

Ölmek üzere olan ajan itiraf etti: Prenses Diana’yı ben öldürdüm

Ölmek üzere olan 80 yaşındaki emekli MI5 ajanı John Hopkins, Çarşamba günü Londra’daki hastaneden bir dizi şaşırtıcı itirafta bulundu.

Doktorların birkaç hafta ömrü kaldığını söylediği Hopkins, 1973-1999 yılları arasında İngiliz istihbarat servisi için Prenses Diana dahil olmak üzere 23 suikast girişiminde bulunduğunu iddia etti

Bir ajan olarak 38 yıldır M15 için çalışan Hopkins, Birleşik Krallık’ın iç güvenliğini tehdit ettiği düşünülen kişileri gizlice öldürmek için ajans tarafından sık sık  suikastler  için kullanıldığını iddia etti.

Hem makine mühendisi hem de mühimmat uzmanı olarak eğitilen John Hopkins, kimyasallar ve zehirler de dahil olmak üzere  suikast yapmak için konvansiyonel yöntemler konusunda kapsamlı deneyime sahip olduğunu belirtti.

80 yaşındaki İngiliz bir adam, “MI5 daha az dış denetime sahip” dediği bir dönemde, Haziran 1973 ile Aralık 1999 tarihleri arasında MI5 için cinayetle gerçekleştirdiğini isöyledi. İddia ettiği üzere, Hopkins, İngiltere çapında siyasi suikastlar gerçekleştidi. Kurbanların çoğu politikacılar, aktivistler, gazeteciler ve sendika liderleriydi.

Hopkins, kurbanlarının Prenses Diana gibi seçkin kişiler olduğunu da söyledi. İngiliz ajan Diana’nın tek kadın kurbanı olduğunu aynı zamanda kraliyet ailesinde öldürdüğü tek kişi olduğunu da itiraf etti.

Prenses Diana’ya suikast için çok “kararsız”  kaldığını, “Diana hayatının baharında ölmeyi hak etmeyen güzel, kibar bir kadındı”. Dedi. Ancak Hopkins’e göre, güzel prenses İngiltere tahtını riske atıyordu: “Kraliyetin çok fazla sırlarını biliyordu. Çok kin tutmuştu ve her şeyi halka anlatacaktı. Patronum onun ölmek zorunda olduğunu söyledi, doğrudan Prens Philip’den emir aldı ve bir kaza gibi göstermek zorundaydık. Daha önce bir kadını öldürmedim, ama emirlere uydum. Kraliçe ve ülkem için yaptım” dedi.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir