Menu

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 32 bin personel alımı için resmi açıklama,

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 32 bin personel alımı için resmi açıklama, dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından verildi.

00

23 Mart Pazartesi günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bilim kurulu toplantısında yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Sağlık Bakanlığı personel alımı süreci, ÖSYM ile koordine bir şekilde gerçekleşecek. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı personel alımı için süreç, Bakan Koca’nın yapmış olduğu açıklamaların ardından resmen başlamış oldu. Bilim Kurulu toplantısının ardından kamera karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelecek haftalar içerisinde bünyelerine 32 bin yeni sağlık personeli daha katacaklarını açıkladı. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, sağlık personeli alım şartları ve o konu hakkında detaylı bilgiler.

SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı başvuru süreci için ilk müjde Bakan Fahrettin Koca tarafından verildi. Bakanlığın ihtiyaç duyduğu personel alımı için 32 bin yeni personel alımı onayının ilgili kurumlar tarafından verildiğini ifade eden Bakan Koca, konuyla ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre personel alımının birkaç hafta içerisinde gerçekleşeceği belirtildi. Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı için detayların ilerleyen haftalarda ÖSYM tarafından yayımlanması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

Sağlık Bakanlığı 32 bin personel alımı için şartlar henüz belli değil ancak en son alımda açıklanan şartlar şu şekildeydi;

ÖSYM’nin yayımlayacağı kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

KPSS Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, yayımlanacak kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.S

osyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.D

urumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

ODYOLOG ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

Söz konusu pozisyona odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

PERFÜZYONİST ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

Söz konusu pozisyona perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

Söz konusu pozisyona dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

SAĞLIK FİZİKÇİSİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

Söz konusu pozisyona fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü/mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

 

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.