Şehit annesini ağlatan mektuplar

Oğlunun şehitlik tazminatı ve maaşı ile okul yaptıran şehit annesi Eşe Eğerci’ye Türkiye’nin dört bir yanından mektup geliyor Eşe Eğerci: “Gaziantep’ten, Nevşehir’den, her yerden öğrenciler, öğretmenler, çocuklar, anneler, babalar bana mektup gönderiyor. Bu güne kadar 350’ye yakın mektup geldi. Mektupları okuduğumda ağlıyorum. Beni çok duygulandırıyorlar”

Okuma yazma bilmediği için gelen mektupları çocuklarına okuttuğuna işaret eden Eğerci şöyle konuştu:

“Ben okuyamadım. Ama okumayı çok istedim. Postacı her gelişinde eve mektup bırakıyor. Ben çok duygulanıyorum, mutlu oluyorum. Hiç tanımadığım, Türkiye’nin bir ucundaki çocuklarım, anneleri, öğretmenleri bana teşekkür ediyor. Ben teşekkür edilecek bişey yaptığımı düşünmüyorum. Ben oğlumu 15 yıl önce bu topraklar için şehit verdim. Onun acısını şimdi mektuplara sarılarak dindirmeye çalışıyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmıyorlar. Onların hepsi benim çocuklarım, ben onların hepsinin annesiyim”

Eşme ilçesine bağlı Konak köyünde oturan Eğerci, hayvancılık ve tarımla uğraşıyor. Evinin duvarlarını, şehit oğlunun fotoğraflarıyla donatmış. Vefa örneği gösteren anne Eğerci, bağış kararının yıllar önce eşi tarafından alındığını belirtti.

OĞLUMU ÇOK ÖZLEDİM

Oğlunu çok özlediğini dile getiren şehit annesi, ‘Biz onun şehit olmasını istemezdik ama alnımıza yazılana karşı gelemeyiz. Oğlum Mustafa yaşasaydı, devlet bize bu parayı ve maaşı bağlamayacaktı. Biz oğlumun şehit olmasına güvenerek çıkmadık bu yola. Oğlumun kanı ve eti boğazımdan geçmez’ diye konuştu.

Vatani görevini yaptığı Hakkari Şemdinli’de 1998 yılında şehit olan Piyade Komando Mustafa Eğerci’nin annesi Eşe Eğerci, oğlu için verilen tazminat ve maaşları almak istemediklerini ancak devletin verdiğini söyledi.

Bu paraları biriktirip Eşme İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bitişik 12 derslikli ek okul yaptırdı.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir