Menu

Sıcaklık 10 derece birden düşüyor! Kar yağışı geliyor

TÜRKİYE’de sıcaklıklar sağanakların etkisiyle düşmeye başlıyor. Beklenen kış soğukları kapıda… İstanbul’da yarından itibaren rüzgarlı, yağışlı ve soğuk bir hava etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışlı hava için uyarı geçti. Hava sıcaklığı 10 derece birden düşecek ve cuma günü doğu illerinde kar yağışı görülecek. Çarşamba günü Batı Karadeniz bölgesinde çok şiddetli fırtına etkili olacak ve cuma gününe kadar devam edecek. Meteoroloji çarşamba günü için Marmara bölgesine de fırtına uyarısı yayınladı. İşte son hava durumu tahmini:

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz’de rüzgarın 18.11.2020 Çarşamba öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Cuma (20.11.2020) günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Marmara bölgesi için de fırtına alarmı verildi. Meteorolojinin sitesinden yayınlanan alarmda şöyle denildi:
Marmara’da rüzgarın 18.11.2020 Çarşamba akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Cuma (20.11.2020) günü gece yarısından sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklık düşüyor
Hava sıcaklıkları çarşamba gününden itibaren belirgin bir şekilde düşmeye başlıyor. Yurdun batı kesimlerinde başlayacak ve 4 gün sürecek yağışların etkisiyle hissedilen sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, ”Akdeniz’de; Fethiye, Muğla, Antalya, İç Anadolu Bölgesi’nde; Konya, Kayseri, Aksaray ve bazı yerlerde oldukça güçlü yağışlar bekliyoruz”diyerek uyardı.

Çarşamba günü marmara ve Batı karadenizde fırtına beklenirken iç kesimlerde sis etkili olacak. Cuma, cumartesi ve pazar günü doğudaki bazı illerimde kar yağışı görülecek.
İşte önümüzdeki 5 günün hava durumu:

Beğen  
Yazar