Sigaraya zam iddiaları: Sigaraya zam mı geldi? Zamlı sigara fiyatları

Sigaraya zam iddiaları: Sigaraya zam mı geldi? Zamlı sigara fiyatları

Sigaraya zam geldi haberleri yine gündemde. Pakette her bir sigara için alınan vergi tutarı geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yürürlüğe girmişti. Asgari maktu ÖTV tutarı 0.2895 liradan 0.3899 liraya çıkarıldı. 23 Ağustos itibariyle yapılan sigara zammı sonrası sigara fiyatları 50 kuruş ile 1 TL arasında zamlanmıştı. En ucuz sigara şu an 14 TL’den satılıyor. İşte sigara fiyat listesi…Sigaraya zam geldi haberleri yine gündemde. Pakette her bir sigara için alınan vergi tutarı geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla yürürlüğe girmişti. Asgari maktu ÖTV tutarı 0.2895 liradan 0.3899 liraya çıkarıldı. 23 Ağustos itibariyle yapılan sigara zammı sonrası sigara fiyatları 50 kuruş ile 1 TL arasında zamlanmıştı. En ucuz sigara şu an 14 TL’den satılıyor. İşte sigara fiyat listesi…

SİGARAYA 5 TL ZAM

Sigarada yaşanan tüm bu gelişmeler sigara fiyatları listesi bir bir yayınlanmıştı. Sigara zammı karşısında tepkisini sürdüren vatandaşlar bu kez yeni sigara zammı ile karşı karşıya… Üst üste gelen sigaraya zamvatandaş tarafından tepkiyle karşılanırken bugün sosyal medyada sigaraya 5 TL zamhaberi yok artık dedirtti.

3 EYLÜL SİGARA ZAMMI İDDİALARI

Sosyal medyada başlayan sigaraya zam yapıldı iddiaları bir anda hızla yayıldı. Kent, Rothmans, Viceroy, Pall Mall, Tekel, Samsun ve Maltepe marka sigaralara 5 TL zam geleceği iddiası ortalığı karıştırdı. Zamlı sigara fiyatlarının 3 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacağı öne sürüldü. Güncel sigara fiyatları iddiaları ile ilgili henüz bir resmi açıklama yok.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir