Ünlü araştırma şirketinden İstanbul depremi sonrası korkutan açıklama! Her an…

Ünlü araştırma şirketinden İstanbul depremi sonrası korkutan açıklama! Her an…

Marmara Denizi Yalova açıklarında dün akşam saatlerinde meydana gelen, İstanbul ile çevrede bulunan diğer il ve ilçelerde de hissedilen Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi verilerine göre 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından deprem tahminlerindeki başarısıyla ünlenen ve deprem kahini olarak anılan Frank Hoogerbeets’e ait Ditrianum şirketinden korkutucu bir açıklama yapıldı.

Ditrianum şirketinin sosyal medya hesabında ve Türkçe yapılan açıklama kısa sürede büyük ilgi topladı. İşte korkutan son dakika açıklamasına ilişkin tüm detaylar…

Dün akşam saatlerinde Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen ve başta istanbul olmak üzere çevre illerde de hissedilen, Kandilli Rasathanesi ve AFAD verilerine göre 4.1 şiddetindeki depremin ardından başarılı deprem tahminleriyle dünya çapında ün kazanan FrankHoogerbeets‘in sahibi olduğu Ditrianum şirketi tarafından korkutan son dakika açıklaması geldi. Öte yandan Ditrianum sosyal medya hesabı üzeriden Türkçe olarak paylaştıkları açıklamada o detaya da değindi. İşte son dakika haberinin detayları…

Ünlü Deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, Türkiye tarafından geçtiğimiz günlerde İstanbul Silivri açıklarında meydana gelen Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesiverisine göre 5.8 şiddetindeki depremin ardından yaptığı açıklamalarla tanınmış ve meydana gelen her deprem sonrası yeni açıklamaları dikkate alınır hale gelmişti Deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets’in sahibi olduğu Ditiranum araştırma şirketi tarafından sosyal medya hesapları üzerinden Türkçe yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

Sismik aktivite şuan için gayet düşük durumda. En son gerçekleşen M 4.0+ deprem 4 saat önceydi. Daha güçlü ve büyük sismik aktivite her an başlayabilir fakat nerede olacağını maalesef bilemiyoruz.

Öte yandan Deprem tahmincisi Frank HoogerbeetsTürkiye’den deprem üzerine çalışan bir araştırmacının da açıklamaları retweet ederek, Türkiye’deki deprem gelişmelerini de yakından takip ettiğini, göstermiş oldu.

İşte Hoogerbeets’in retweet ettiği deprem üzerine çalışmalar yapan o akademisyenin açıklamaları şöyle;

Frank Hoogerbeets‘in açıklamasını retweet ettiğiJeoloji Mühendisi Dr. Ramazan Demirtaş, ilk olarak ardı ardına sorular bulunan bir tweet attı. Ardından bu tweet üzerinden açıklamalar yaptı.

Dr. Demirtaş ilk olarak,

Beklenen soru Öncü mü? Keşke bir formülü olsa. Günlerdir bu konuları açıklamaya çalışıyorum. “Öncü” deseniz. neye göre öncü diye sormaz mısınız? Elinizde sayısal bir denklem mi var?diye sormaya devam etmez misiniz? Öncü derseniz o zaman ana şok ne zaman olacak? sorusu gelecektir.

Marmara Denizi içinde, segment uçlarında ve komşu bölgelerde, 10 Ekim 2019 saat 19:52 de olan Mw 4.0 büyüklüğündeki depremlere benzer çok sayıda küçük depremler olmaktadır. Bugünkü depremden bir sonuca varmak çok zor.

Öte yandan kısa süre sonra Dr. Ramazan Demirtaş 1 tweet daha paylaştı ve görsel eklediği bu tweette ise

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir