Yoğun Bakımda görev yapan bir hemşiremizin bizden istegi. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyalım.

Yoğun Bakımda görev yapan bir hemşiremizin bizden istegi. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyalım.

Korkuyorum! Yoğun bakım hemşireliğinde 6. Yılım dün tuttuğum 24 saatlik nöbetim kadar kötü bir çalışma hayatım olmadı.

Korkuyorum bana bulaşmasından değil, taşıyıcı olmaktan korkuyorum annemin babamın babanemin dedemin benim baktığım hastalar gibi olmasından korkuyorum sevdiklerime zarar gelmesinden korkuyorum.

Birilerinin hayatlarına dokunuyorum ama o dokunduklarım benim hayatıma dokunmasın korkuyorum.

Buralar da herkes herşeyi dalgaya alıp paylaşımlarda bulunuyor ne kadar ciddi bir durum içindeyiz ben dün gece ki 24 saatimde çok net anladım hastalar var ölmemek için direnen solunum cihazına bağlı yada oksijen açlığı çekiyor ama yinede yakınlarına haber vermeye çalışan hastalar var sonra bi de onların bi kaç eşyası var ama kimseleri yok çok acı bu hastalık sizi yapayalnız bırakıyor çok acı !

Ben kendimde yapayalnızım evimin içinde hastanede kendimi nasıl izole edebilirim diye düşünüp kenara çekilmekten kafayı yiyebilirim korkuyorum. Artık lütfen bi kenara bırakın tbt’yi, meydan okumayı, dalga geçmeyi ciddi bakın bu işe benim korkumu paylaşın bu hastalığa yakalandığınız da sağlık ekibinin bizim elimizden gelen yapabildiği şeyler çok sınırlı çok kısıtlı lütfen korkun ve artık bişeylerin farkına varın !

Önlüklerle maskelerle baretle çalışmak insan vücuduna zarar veren en kötü şey ne kadar terlettiğini vücudunuza nasıl izler bıraktığını bilemezsiniz ve unutmayın size bakan da bir can lütfen kendinize dikkat edin !

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir