Zina yapanlar bunları görmeden ölmeyecek

Zina yapanlar bunları görmeden ölmeyecek

Kadın ya da erkek olsun zina eden ve eşini aldatan insan dünyada bu sıkıntılarla karşılaşmadan hayata veda etmeyecektir.

Zina eden insanın başına gelecekler! Zina, ahlaki değerlerin temelden yok olmasına neden olan ve insanı bedenî, hayvanî hislerin esiri yapıp aşağılayan iğrenç bir olaydır. Flört, zina gibi haram kılınan davranışlar ile gayr-i meşru beraberlikler artarken toplumun çekirdeği sayılan aile kavramı ciddi bir yara alır. Bu şekilde kötü ilişkilerin toplum içinde çoğalması ile zamanla kanıksanır, normal bir hal alır ve artık kutsal bir kurum olan aile kavramına gerek duyulmaz.

Eşini aldatmak başlı başına büyük günah, yani zinadır. Zina edenin başına ise dünyada bakın ne geliyor! Zinada bulunan insanın başına 6 şey gelir.Bu hastalıklar o kişide kesinlikle görülür.Bunlardan 3 ü dünyada 3 ü ahirette vuku bulur.

Dünyada başına gelecekler; 1- Yüzünün nuru gider. Yüzünden neredeyse anlaşılacak hale gelir. Allah’ın verdiği o güzellik ve nur artık görünmez olur 2- Fakirlik getirir. Geçimini bozar, huzurunu bozar, ömrünün bereketini giderir. Dünyadan nasıl gittiğinin farkında bile omazsın. 3- Allah’ın rahmeti ,şefaati gider. Rabbimiz lanetlediği için ömrü kısalır, yani bereketsiz hale gelir.

Ahirette başına gelecekler; 1- Direk Allah’ın gazabı ile karşılaşır. Kabirden kalkıp mahşer meydanına giderken Allah’ın gazabı ile karşılaşır. 2- Cehennemde de kalmayı gerektirir. Cehennemde büyük azaplara düçar olur . (İbnu’l Cevzi) 3- Kötü bir şekilde hesaba çekilir. Ahiretin o çetin gününde yaptığı bu günahın cezasının hesabı çok çetin sorulur. Haram ilişkiler meleklerin lanetine sebeptir.Her sabah iki melek: “Kadınlar yüzünden erkeklere, erkekler yüzünden de kadınlara yazık!” diye nida eder. (İbn-i Mace) Zina, edenlerin yüzleri ateşle yanar. (Taberani) Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Zina eden, (dünyada şer’i cezasını görmeyen) kimseler, kıyamet günü, yüzleri ateş renginde parlayacaktır.” (İmam Suyuti)

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir